De personages in 'De Kersentuin' hunkeren naar een tijd die niet meer bestaat.
Anniek Pheifer en Jeroen Spitzenberger spelen de hoofdrollen in een bewerking van een van de meest geliefde toneelstukken uit het wereldrepertoire, 'De Kersentuin' van Anton Tsjechov. In een regie van Michel Sluysmans en met live-muziek van multi-instrumentalist Beppe Costa brengt een achtkoppig ensemble een hedendaagse versie van dit tijdloze verhaal over vasthouden aan het verleden, angst voor de toekomst en het tragische gevecht met het nu.
Actrice Ljoebov (Pheifer) keert na een mislukte carrière in Parijs terug naar het landgoed van haar familie. Vanwege hoge schulden dreigt het familiebezit geveild te worden en samen met haar dochters doet ze er alles aan een faillissement af te wenden. Ondernemer Lopachin (Spitzenberger) heeft een oplossing: als ze de kersentuin omtoveren tot een vakantiepark is de familie verzekerd van een stabiel inkomen. Dit voorstel stelt Ljoebov voor een onmogelijk dilemma. Wie hetzelfde wil blijven moet veranderen. Maar tegen welke prijs?
In navolging van de succesvolle producties 'Een meeuw' (2022), 'Vrijdag' (2021) en 'Noem het maar liefde' (2019) regisseert Michel Sluysmans opnieuw een moderne interpretatie van een bekende toneelklassieker. In de bewerking van Jibbe Willems wordt 'De Kersentuin' een hilarisch en droefgeestig portret van mensen die de wereld sneller zien veranderen dan ze aankunnen. De personages in 'De Kersentuin' hunkeren naar een tijd die niet meer bestaat. Maar voor wie leeft in het verleden blijft de hoop op een beter leven onherroepelijk een droom.
Website: Toneelgroep Maastricht
Met: Anniek Pheifer, Jeroen Spitzenberger, Beppe Costa, Vincent Linthorst, Nick Renzo Garcia, Quiah Shilue, ‘Ntianu Stuger, Liza Macedo dos Santos
Tekst: Jibbe Willems naar Anton Tsjechov
Regie: Michel Sluysmans
Producent: Toneelgroep Maastricht
De pers over Een meeuw (2022)
‘Een duizelingwekkend spiegelpaleis.’ ★★★★★ de Volkskrant
‘Prachtige portretten van medemenselijkheid.’ ★★★★ NRC
‘Regisseur Sluysmans brengt vaart en humor in het stuk.’ ★★★★ Trouw
De pers over Vrijdag (2021)
‘Grandioze voorstelling van een moderne toneelklassieker.’ ★★★★ Elsevier
‘Intens katholiek, maar met een grote humane kracht.’ ★★★★ de Volkskrant
‘Explosief drama met stiltes.’ ★★★★ Scènes
+
+
= € 30,00
(excl. € 3,25 boekingskosten per boeking)
vr 28 april 2023 Grote zaal
20:00 uur
Hendrik Groen is terug! Voor de laatste keer komt de meest geliefde bejaarde van Nederland naar het theater. Hendrik wordt steeds vergeetachtiger in de ontroerende komedie naar het beroemde dagboek.
Meer info »
Maria Goos, Michiel de Jong en Sieger Sloot delen in Seksklimaat hun ontdekkingen over de link tussen de klimaatcrisis en hun seksleven. Confronterende vragen en verhitte blikken.
Meer info »