klassiek

Kamermuziek

Farkas Quintet


wo 15 oktober 2025   Grote zaal

20:00 uur

Verkoop start di 27 mei 10:00


Het Farkas Quintet Amsterdam is in 1997 opgericht en heeft zich sindsdien ontwikkeld tot een van de meest vooraanstaande blaaskwintetten.

Naast de verschillende muzikale paden die zij bewandelen, zoals hun banen in het Koninklijk Concertgebouworkest, het Nederlands Philharmonisch Orkest, het Radio Filharmonisch Orkest en de Münchner Philharmoniker, spelen de vijf blazers samen kamermuziek op het allerhoogste niveau. Hun spel wordt gekenmerkt door een karakteristieke ‘kwintetsound’, technische perfectie en absolute vrijheid in hunuitvoeringen.

Het Farkas Quintet heeft op vrijwel alle grote kamermuziekpodia opgetreden, zowel nationaal als internationaal. Hun repertoire bestaat uit werken van o.a. Ferenc Farkas (1905-2000, de naamgever van het ensemble), Reicha, Danzi, Dvorák, Bartók, Debussy, Ravel, Françaix, Ligeti, Berio, Lindberg en niet te vergeten Nielsen en Schönberg. De blaaskwintetten van beide laatste componisten gelden als de absolute topwerken voor deze samenstelling. In 2019 trad het Farkas Quintet op in onze serie met o.a. genoemd blaaskwintet van Nielsen. Het programma van deze vanavond is sterk Frans georiënteerd.

LET OP: Je kunt ook alle 7 concerten van Stichting Kamermuziek Deventer in seizoen 25/26 in één abonnement kopen: klik hier.

Website: Farkas Quintet Amsterdam

Herman van Kogelenberg, fluit
Fons Verspaandonk, hoorn
Hans Wolters, hobo
Remko Edelaar, fagot
Marcel Geraeds, klarinet

In verschillende instrumentale samenstellingen werken van:

Milhaud (La cheminée du Roi René), Messiaen, Escher, Jolivet (Sérénade), Ibert, Debussy (Syrinx) en Ravel (delen uit Le tombeau de Couperin).

Ook interessant voor jou: