klassiek

Les Trouveurs & Marc Mauillon | Oude Muziek

Stemmen rond 1300


vr 23 oktober 2026   Penninckshuis

20:15 uur

Bestel snel


Stemmen rond 1300

In de late middeleeuwen veranderde de muziek ingrijpend: eenvoudige, eenstemmige liederen maakten plaats voor rijke meerstemmigheid — en soms juist weer niet. In dat spannende overgangsgebied bewegen Marc Mauillon, Mathias Lunghi en Camille Macinenti zich moeiteloos.

Lofzangen uit de Cantigas de Santa Maria staan naast speelse motetten vol ritmische haken en ogen, Italiaanse ballate van de legendarische organist Francesco Landini en frisse lenteliederen van troubadour en kruisvaarder Raimbaut de Vaqueiras. Zo ontstaat een levendig klankbeeld waarin de middeleeuwen hoorbaar kantelen.


Les Trouveurs is een vocaal duo van Mathias Lunghi en Camile Macinenti, ontstaan uit een vriendschap en een gedeelde fascinatie voor middeleeuwse muziek. Tijdens hun masteropleiding aan de Sorbonne Université verdiepten zij zich in historisch repertoire onder leiding van Brigitte Lesne. Met hun intieme, verhalende klank, brengen zij vergeten liederen opnieuw tot leven. Hun concerten brachten hen al naar de Basilica of Saint-Denis, Antwerpen en Utrecht, én leverden internationale prijzen en een eerste cd-opname op.

Moeiteloos schakelen tussen bariton en tenor? Geen probleem voor de veelzijdige Franse zanger Marc Mauillon. Met zijn scherpe dictie en expressieve klank beweegt hij zich van middeleeuwse muziek tot hedendaagse opera. Hij schitterde op podia als de Opéra national de Paris en de Opéra-Comique, en werkt samen met toonaangevende dirigenten en ensembles. Naast een internationale podiumcarrière is hij een gepassioneerd pedagoog en was hij docent interpretatie aan de Sorbonne Université. Zijn recitals verbinden muziek, poëzie en theater in persoonlijke programma’s.

Website: Festival Oude Muziek

Marc Mauillon (zang)
Mathias Lunghi (zang)
Camile Macinenti (zang, daf)

 

Bekijk hier het concertprogramma 

(Programma onder voorbehoud)

Ook interessant voor jou: