Deze jonge toptalenten uit het Verenigd Koninkrijk sleepten tijdens het Festival Oude Muziek Utrecht 2024 de juryprijs van het Internationaal Van Wassenaer Concours binnen.
Ze vieren feest met Koning Frederik II van Pruisen, die in 1758 van zijn hofmusici een uniek muzikaal verjaardagsgeschenk kreeg: een vorstelijke verzameling met werk van Graun, Georg Philipp Telemann en Johann Joachim Quantz. En natuurlijk met muziek van Johann Sebastian Bach, die de vorst met Das Musikalische Opfer een stukje muziekgeschiedenis schonk.
Over Apollo's Cabinet
Moorden, drinkliederen, sprookjesverhalen, serene polyfonie en rituelen in het kaarslicht… Dit alles is onderdeel van de verhalende concertprogramma’s van Apollo’s Cabinet. De groep, die eerder onder meer de Royal Overseas League Mixed Ensemble prijs, Göttingen Händel Competition en de Internationale Biber Competition won, brengt historische uitvoeringen overgoten met een uniek en kenmerkend sausje van acteerwerk, dans, poëzie en drama.
Website: Oude Muziek - Deventer
Teresa Wrann: blokfluit
David Lopez-Ibanez: viool
Harry Buckoke: viola da gamba
Jonatan Bough: theorbe, barokgitaar
Thomas Pickering: klavecimbel, traverso, blokfluit
Johann Gottlieb Graun 1702/3-1771
Concert voor blokfluit en viool in C
Allegro
Georg Philipp Telemann 1681-1767
Ouverture-suite ‘Les nations anciens et modèrnes’, TWV55:G4
Menuet I – Menuet II – Les Allemands anciens – Les Suédois modernes
Johann Sebastian Bach 1685-1750
Musikalisches Opfer, BWV 1079
Canon a 2 cancrizans
Carl Philipp Emanuel Bach 1714-1788
Sonate voor fluit in G, H.564
Allegretto
Johann Joachim Quantz 1697-1773
Triosonate in C
Vivace
Johann Sebastian Bach 1685-1750
Musikalisches Opfer, BWV 1079
Canon a 4
Johann Adolf Hasse 1699-1783
Cantate voor fluit
Allegro
Johann Sebastian Bach
Was mir behagt, ist nur die muntre Jagd, BWV 208
Schafe können sicher weiden
Georg Philipp Telemann
Ouverture-suite ‘Les nations anciens et modèrnes’, TWV55:G4
Les Danois modernes – Les Danois anciens – Les Allemandes modernes
Georg Philipp Telemann
Concert voor fluit en blokfluit
Allegro - Largo - Presto
= € 29,00
(excl. € 3,25 boekingskosten per boeking)
vr 7 november 2025 Penninckshuis
20:15 uur
Penninckshuis
In het Venetië van 1650 tartte zangeres Barbara Strozzi alle conventies. Ze staat bekend als een van de meest getalenteerde en productieve makers van haar tijd. Dorothee en Hana kleuren haar portret.
Meer info »
Penninckshuis
Zes stemmen, tonnen ervaring, een ijzersterke overtuiging en een onvermoeibare drive: dat is het kapitaal van Dionysos Now!; het in 2020 gestarte vocaal ensemble van de Belgische tenor Tore Tom Denys.
Meer info »